Let’s travel together.

Nadzieja dla Julii walczącej z PCD

W świecie, gdzie codziennie dochodzi do niezliczonych wyzwań, czasami pojawia się historia, która zasługuje na szczególną uwagę i wsparcie. Tak jest w przypadku Julii Wieczorek, 12-letniej dziewczynki z Kąkolewa w Wielkopolsce, która walczy z rzadką i trudną chorobą – zespołem pierwotnej dyskinezy rzęsek (PCD).

Sytuacja Julii – Życie z PCD

PCD jest chorobą genetyczną, charakteryzującą się nieprawidłową budową i funkcjonowaniem rzęsek wyściełających drogi oddechowe. To prowadzi do przewlekłych infekcji płuc, nosa, zatok i uszu. Julka, podobnie jak około połowa osób z PCD, cierpi na dodatkową komplikację – odwrócenie trzewi. Dziewczynka potrzebuje stałego, kompleksowego leczenia, łączącego terapie wziewne, doustne oraz fizjoterapię i drenaż drzewa oskrzelowego. Niestety, mimo stosowania różnych metod, jej stan zdrowia ulega pogorszeniu, z uwagi na trwałe zmiany w płucach i zakażenie nowymi bakteriami.

Nowa nadzieja – Urządzenie SIMEOX

Ostatnio lekarze przedstawili Julii i jej rodzicom nadzieję w postaci urządzenia do drenażu drzewa oskrzelowego SIMEOX. Urządzenie to, wykorzystywane podczas pobytu Julii w szpitalu, dało zaskakująco pozytywne efekty. SIMEOX jest innowacyjnym sprzętem, który ułatwia usuwanie śluzu z dróg oddechowych, kluczowym w leczeniu PCD. Jego efektywność została już potwierdzona w przypadku Julii, co czyni go niezbędnym elementem jej dalszej terapii.

Apel o wsparcie

Niestety, koszty zakupu SIMEOX oraz niezbędnych akcesoriów przekraczają możliwości finansowe rodziny Julii. Fundacja Oddech Życia, wspierająca pacjentów z mukowiscydozą i PCD, zaangażowała się w organizację zbiórki na zakup tego urządzenia. Osiągnięcie celu zbiórki pozwoli na znaczącą poprawę jakości życia Julii i pomoże w jej codziennej walce z chorobą.

Zbiórka: https://www.siepomaga.pl/julia-wieczorek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.